logo1

Konferencija „Atgaivintas kultūros paveldas. EEE paramos rezultatai ir patirtys“.


Lietuvos kultūros paveldo išsaugojimui ir atgaivinimui pastaraisiais metais didelę reikšmę turėjo EEE parama (angl. EEA Grants). Vos per kelerius metus visoje Lietuvoje išsaugota ir viešosioms reikmėms pritaikyta 19 vertingų objektų, surengta apie šimtas geresnį paveldo pažinimą skatinusių renginių. Šie pasiekimai ir pokyčiai plačiau bus pristatyti birželio 9 dieną, penktadienį, Palangoje vyksiančioje konferencijoje „Atgaivintas kultūros paveldas. EEE paramos rezultatai ir patirtys“.

Continue reading „Konferencija „Atgaivintas kultūros paveldas. EEE paramos rezultatai ir patirtys“.“

Skaityti toliau
Dzukijos_nacionalinis_parkas[2]

Dzūkijos nacionalinis parkas kviečia į parodos „Langai – namų akys“ atidarymą

Lapkričio 4 d 15.00 val. kviečiame į parodos „Langai – namų akys“ atidarymą, kuris vyks Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centre Marcinkonyse, Miškininkų g. 61
Įvairių autorių fotografijų paroda yra skirta pristatyti Lietuvos parkų ir rezervatų asociacijos vykdomą etnoarchitektūrinį projektą „Langai“.
Parodą bus galima apžiūrėti iki lapkričio 11 d.
Organizatoriai: Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija, Lietuvos parkų ir rezervatų asociacija.
Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba
Langai – vienas svarbiausių pastato konstrukcinių bei puošybos elementų. Jų išdėstymas, meninis apiforminimas didele dalimi lemia pastato architektūrinį vaizdą, kartu parodo šeimininko skonį ir išprusimą. Pirkios langai tarsi akys veide skleidžia džiaugsmą ar ilgesį, atsiveria aplinkai, įleidžią į namus šilumą ir šviesą, atspindi žemę ir dangų. Nuo seno jie buvo apdainuojami, gražinami, prižiūrimi, pagal pirkios langus buvo sprendžiama apie namo šeimininkus. Langai svarbūs ne tik pastato architektūrai, jie susiję su visa kaimo aplinka. Pastaruoju metu vis dažniau senieji mediniai langai keičiami naujais, dažniausiai plastikiniais, atsisakant įprastos, tradicinės puošybos bei langų sudalinimo. Atsisakius šių tradicinių, senajai architektūrai būdingų elementų prarandamas šiam kraštui būdingas architektūrinis individualumas, mažėja paveldo vertė, kaimai netenka savo išskirtinumo ir tampa eilinėmis nuobodžiomis gyvenvietėmis.

Dzūkijos nacionalinio parko puslapis

Skaityti toliau
12

Medinių langų ir durų restauravimo mokymai

DSC_0055

Vasaros pradžioje apie šimtas žmonių iš įvairiausių Lietuvos kampelių atvyko į nemokamas medinių langų ir durų restauravimo dirbtuves, vykusias Dieveniškėse, Kaune ir Viešvilėje. Gausus norinčiųjų dalyvauti skaičius ir pozityvūs dalyvių atsiliepimai patikino, kad šie pasimatymai su medine architektūra buvo reikalingi ir abejingų nepaliko. Mokymų ciklas įgyvendintas dvišalį bendradarbiavimą su Norvegija skatinančio fondo dėka.

Continue reading „Medinių langų ir durų restauravimo mokymai“

Skaityti toliau