1

Atvirų durų diena Musteikos kaime

Data: 2017-04-22

Laikas: 10.00-18.00

Vieta: Musteikos kaimas, Varėnos raj.

Ateinantį šeštadienį, balandžio 22 dieną, atsinaujinusiame Musteikos kaime organizuojama atvirų durų diena. Renginys ypač aktualus ieškantiems praktinių medinės architektūros puoselėjimo patarimų.

Musteikos kaimas yra unikalus ir saugomas valstybės kaip Dzūkijos nacionalinio parko dalis, kaip tradicinių dzūkų sodybų pavyzdys išlikęs iki šių dienų. Siekdama išsaugoti kaimo unikalumą, Musteikos kaimo bendruomenė, kartu su Dzūkijos nacionaliniu parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija, 2014 metais pradėjo tam skirtą trejų metų trukmės projektą.

Projekto metu buvo atstatyta 11-os sodybų autentiška pastatų danga, langai, durys, mažoji architektūra, tvarkomos pažeistos Musteikos kaimaskonstrukcijos, įrengiama priešgaisrinė apsauga. Įgyvendinti darbai ne tik prisidėjo prie tradicinės medinės architektūros, kultūrinio kraštovaizdžio išsaugojimo, bet ir žmonių gyvenimo kokybės gerinimo, vietovės turistinio patrauklumo didinimo ir tapo gerosios praktikos pavyzdžiu kitiems Lietuvos kaimams. Šiems darbams įgyvendinti skirta EEE finansinio mechanizmo ir Lietuvos valstybės parama pagal Kultūros ministerijos įgyvendinamą programą „Kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“.

Šio projekto metu taip pat organizuojami renginiai visuomenei – 2015 metų vasarą organizuoti praktiniai penkių dienų mokymai apie medinės architektūros tvarkybą, o praėjusį mėnesį – ekskursija ir projekto rezultatų pristatymas.

Atvirų durų dienos metu bus pristatomos Musteikos kaime taikytos tvarkybos technologijos ir jų pasirinkimo priežastys, meistrai dalinsis patarimais, kaip restauruoti langus, skaldyti tvorų štankietus, įrengti stogo konstrukciją ir dengti medinį stogą, keisti pirkių rąstus. Dėl to ypatingai kviečiami esami ar būsimi sodybų šeimininkai, kurie nori puoselėti tradicinę kaimo architektūrą, tačiau turi daug klausimų ir ieško patarimų.

RENGINIO PROGRAMA ir praktinė informacija >>>

Registracija į ateinantį šeštadienį vyksiančią atvirų durų dieną vykdoma iki balandžio 20 dienos (el. p. pieniu20@gmail.com arba telefonu 8 698 31206 reikia pateikti vardą, pavardę, atstovaujamą instituciją ir kontaktinę informaciją).

 

Straipsnis paimtas iš eeagrants.lt svetainės. Originalus straipsnis: http://www.eeagrants.lt